| type | High Strength and 1220,1250mm Feeding Width Glazed Tile Roll Forming Machine with 8 - 20m/min Working Speed for Roof Applications Roof panel are high strength and durableare with smooth beautiful appearance,uniform lacquer weins,so widely used in |
|---|---|
| rollers | 10 |
| roller material | No.45 steel |
| warranty | 12 month |
| Weight | 3.2T |
| Bahan | PPGIGI |
|---|---|
| Kapasitas | 20 m/mnt |
| Berat Mesin | 8.7 |
| rol | 45 # baja |
| Jenis | Peralatan pembentuk lembaran atap |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| capacity | 8-10m/min |
| machine weight | 22T |
| rollers | 45# steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| type | Standard 686mm IBR Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| rollers | 16 |
| roller material | No.45 steel |
| warranty | 12 month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Production | 8-12m/min |
|---|---|
| Place of Origin | Hebei, China (Mainland) |
| Power(W) | 4+4kw |
| Dimension | 7*1.5*1.5m |
| Weight | 4T |
| Model Number | double layer roll forming machine |
|---|---|
| Warranty | 18 month |
| control system | PLC control |
| cutting method | hydraulic cut |
| working speed | 8-10m/min |
| Jenis | 1100mm tipe rusia langkah ubin atap panel roll membentuk mesin |
|---|---|
| Lebar | 1250 |
| ketebalan | 0.3-0.6mm |
| Kapasitas | 2-4m/mnt |
| Dimensi | 7.5*1.5*1.2m |
| kekuasaan | 4 + 4KW |
|---|---|
| Kapasitas | 45 m / mnt |
| Meninju | Tersedia |
| Nama | plc omega roll membentuk mesin dengan pemotongan hidrolik |
| Kemasan rincian | Mesin utama telanjang, kotak kontrol komputer dikemas dengan kotak karton |
| Tipe | Mesin pembuat gulungan ubin mengkilap |
|---|---|
| lebar | 1200 MM |
| rol | 16 baris |
| baja H | 400mm |
| Warna | bule |
| Warna | Biru |
|---|---|
| Jenis | Otomatis |
| Lebar | 2600m/4000mm |
| Ketebalan | 0,13-0,3mm |
| per bulan | 20 Set |