| Bahan yang cocok | PPGI GI |
|---|---|
| Kapasitas | 45m/mnt |
| Bobot | 2.5T |
| Bahan roller | Kr12 |
| Aplikasi | Sistem drywall |
| type | Gardens Knudson Roll Former / Sheet Metal Roll Forming Machines Factories Use |
|---|---|
| rollers | 18 |
| roller material | No.45 steel |
| warranty | 12 month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| capacity | 20m/min |
| machine weight | 4.5T |
| rollers | 45# steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Model Number | double layer roll forming machine |
|---|---|
| Warranty | 18 month |
| control system | PLC control |
| cutting method | hydraulic cut |
| working speed | 8-10m/min |
| Penggunaan | Pejantan dan lacak |
|---|---|
| Jenis | mesin pembuat gulungan dingin |
| ketebalan | 0,5-1mm |
| Kapasitas | 20-40M/MIN |
| Kekuatan | 4,5+3kw |
| Jenis Bahan | ≤0,01°/jam,1σ |
|---|---|
| Ketebalan Bahan | ≤5ppm |
| Lebar Bahan | 1000mm |
| Stasiun Rol | Atas:11stasiun; Turun: 12 stasiun |
| Bahan Roller & Poros | 100000°/detik2 |
| Tipe | Mesin Roll Forming |
|---|---|
| Lebar makan | 1200mm |
| rol | 12 / 15Rollers |
| warna mesin | Bule |
| Ketebalan | 0,3 - 0,6 mm |
| MODE MENGEMUDI | Penggerak rantai |
|---|---|
| Nama produk | Mesin Roll Forming Panel Dinding |
| Sistem kontrol | Kontrol PLC |
| Ketebalan bahan | 0,3-0,6 mm |
| transduser | Delta |
| Ketebalan bahan yang sesuai | 1,5-3mm |
|---|---|
| Membentuk stasiun | 18Stasiun |
| Batang | 45 # baja |
| Roller utama | Baja Bantalan GCr15 |
| bahan botak | Kr12 |
| type | Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| rollers | 17 |
| roller material | No.45 steel |
| warranty | 12 month |
| Use | roof |