| Berat | 3000kg-20000kg |
|---|---|
| Tipe | lembaran atap genteng berlapis |
| sistem pengaturan | Kontrol PLC |
| lebar bahan baku | 1250mm |
| ketebalan bahan baku | 0.3-0.6mm |
| color | blue |
|---|---|
| type | automatic |
| control system | PLC control |
| cutting method | hydraulic cut |
| working speed | 8-10m/min |
| Tipe Ubin | baja |
|---|---|
| Kekuatan (w) | 5.5KW |
| Tegangan | 380V |
| Bobot | 4,5t |
| Kontrol | Kontrol komputer plc |
| Warranty | 18 month |
|---|---|
| control system | Panasonic PLC |
| cutting method | hydraulic cut |
| working speed | 8-10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Pemakaian | Atap dan dinding |
|---|---|
| Kapasitas | 15 m / mnt |
| kekuasaan | 4 + 4KW |
| Bobot | 5-6T |
| Panjangnya | 7-8 juta |
| Pemakaian | Atap dan dinding |
|---|---|
| Kapasitas | 15 m / mnt |
| kekuasaan | 4 + 4KW |
| Bobot | 5-6T |
| Panjangnya | 7-8 juta |
| Kebutuhan wadah | 1x40GP |
|---|---|
| PLC | Delta (dapat disesuaikan) |
| Fitur | Peralatan Downspout Desain Inovasi |
| Ketebalan bahan | 0,45-0,6mm |
| Bingkai Dasar | Baja 350H |
| Penggunaan | Atap dan dinding |
|---|---|
| Kapasitas | 15m/mnt |
| Kekuatan | 4+4KW |
| Berat badan | 5-6T |
| Panjang | 7-8m |
| Usage | gutter |
|---|---|
| profile | custom |
| thickness | 0.3-0.6mm |
| size | 4'' 5'' 6'' |
| weight` | 2T |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |