| Bahan yang cocok | PPGI GI |
|---|---|
| Kapasitas | 45m/mnt |
| Berat | 2.5t |
| Bahan roller | CR12 |
| Aplikasi | Sistem drywall |
| Power(W) | 5.5KW |
|---|---|
| Warranty | 18 month |
| cutting method | hydraulic cut |
| per month | 30 sets |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Warranty | 18 month |
|---|---|
| control system | Panasonic PLC |
| cutting method | hydraulic cut |
| working speed | 8-10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Roller & Shaft | 45 # Baja dengan Perawatan Chrome |
|---|---|
| Diameter poros | Φ70mm |
| Bahan pemotong | Cr12 |
| Jenis drive | Penggerak Rantai |
| Sistem pengaturan | Kontrol PLC |
| Kekuatan | 17kw |
|---|---|
| Kapasitas | 45m/Min |
| meninju | Tersedia |
| Penggunaan | bangunan |
| Kemasan rincian | Mesin utama telanjang, kotak kontrol komputer dikemas dengan kotak karton |
| Jenis bahan | PPGI/GI |
|---|---|
| Ketebalan bahan | 0,45mm-0,60mm |
| Lebar bahan | 333mm |
| Stasiun rol | 20 stasiun |
| Bahan Rol & Poros | Pendinginan dan Pelapisan Baja 45# |
| Bahan gulungan | 45 # baja bermutu tinggi |
|---|---|
| Jenis | lembaran atap genteng berlapis |
| Sistem pengaturan | kontrol PLC |
| Ketebalan bahan baku | 0.3-0.6mm |
| Cara Berkendara | rantai tunggal 1,2 inci |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Cocok bahan | PPGI / GI / Aluminium |
|---|---|
| Ketebalan bahan | 0.3-0.6mm |
| Roller & Shaft | 45 # Baja dengan Perawatan Chrome |
| Diameter poros | Φ70mm |
| Cutter Bahan | Cr12 |
| Roller & Shaft | 45 # Baja dengan Perawatan Chrome |
|---|---|
| Diameter poros | Φ70mm |
| Bahan pemotong | Cr12 |
| Jenis drive | Penggerak Rantai |
| Sistem pengaturan | Kontrol PLC |