| Tipe | L Shape Purlin Roll Forming Machine Untuk Perusahaan Konstruksi Sipil |
|---|---|
| rol | 14 |
| Bahan roller | No.45 Baja |
| Jaminan | 12 bulan |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Tipe | Sistem Kontrol PLC U Purlin Roll Forming Machine Untuk Arsitektur Kuno |
|---|---|
| rol | 14 |
| Bahan roller | No.45 Baja |
| Jaminan | 12 bulan |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| type | Trapezoid Roof Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| rollers | 13 |
| roller material | No.45 steel |
| warranty | 12 month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Metal roofing sheet roll forming machine |
|---|---|
| Suitable market | Middle East |
| Usage | Roof and wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V or customized |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Diameter poros utama | 75mm |
|---|---|
| Tenaga motor utama | 5.5kw |
| Kode HS | 8462219000 |
| Stasiun Hidrolik | 5,5 KW, Oli Hidraulik 46# |
| Modus operasi | Tombol + Layar Sentuh Panasonic/Delta |
| Tipe | Peralatan Mesin Roll Forming Ubin Mengkilap |
|---|---|
| kapasitas | 2m/mnt |
| ketebalan | 0.3-0.6mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Metal roofing sheet roll forming machine |
|---|---|
| Suitable market | Asia |
| penggunaan | Atap dan dinding |
| Kekuasaan | 4 + 4kW |
| tegangan | 380V atau disesuaikan |
| Type | Metal roofing sheet roll forming machine |
|---|---|
| Suitable market | Asia |
| Usage | Roof and wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V or customized |
| Type | Metal roofing sheet roll forming machine |
|---|---|
| Suitable market | Asia |
| Usage | Roof and wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V or customized |