| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Warna | Biru |
|---|---|
| Jenis | Otomatis |
| sistem pengaturan | kontrol PLC |
| metode pemotongan | Potongan hidrolik |
| Kecepatan kerja | 8-10m/mnt |
| Kekuatan | 4+4KW |
|---|---|
| Struktur | Tipe Berdiri |
| Kecepatan pembentukan | 10 m/mnt |
| rol | 3 stasiun |
| Diameter Poros Rol | 80mm |
| Jenis | Omega Shape Purlin Metal Roll Forming Machine |
|---|---|
| Kecepatan | 0-45m/mnt |
| Jaminan | 1 tahun |
| Kemasan rincian | Mesin utama telanjang, kotak kontrol komputer dikemas dengan kotak karton |
| Waktu pengiriman | 30 hari |
| Nomor model | Mesin Roll Forming |
|---|---|
| Kekuatan (w) | 5.5KW |
| Tegangan | 380V 50Hz 3Phases |
| Bobot | 3.2T-10T |
| Jaminan | 1 tahun |
| Model Number | Aluminum Wall Panel Roll Forming Machine |
|---|---|
| Suitable Material | HRB60 or equivalent |
| Material Thickness | 0.2-0.6mm |
| Roller | High grade 45# steel |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Usage | Roof panel |
|---|---|
| length | 12-60m |
| width | 1000mm |
| thickness | 0.3-0.8mm |
| warranty | 12 months |
| Tipe | Mesin Roll Forming Genteng Berkaca |
|---|---|
| Ketebalan | 0,3-0,6mm |
| Kecepatan | 2 m / mnt |
| Nama | Mesin Roll Forming Glazed Tile |
| Model | HC30-224-1250 |
| type | Standard 686mm IBR Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| rollers | 16 |
| roller material | No.45 steel |
| warranty | 12 month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Jenis Bahan | PPGI/GI |
|---|---|
| Ketebalan Bahan | 0,3-0,6 mm |
| Lebar bahan | 1220MM |
| Stasiun roller | 11 stasiun |
| Bahan Rol & Poros | Pendinginan dan Pelapisan Baja 45# |