| Sumber daya listrik | 380V 50HZ 3 fase |
|---|---|
| Kode Hs | 8462219000 |
| Ketebalan bahan | 0,3-0,6 mm |
| Jenis Produk | mesin pembentuk gulungan |
| Tenaga stasiun hidrolik | 5.5kw |
| Penggunaan | atap |
|---|---|
| Bahan | baja dicat |
| Jenis | pembentukan gulungan dingin |
| Ketebalan | 0,3-0,6 mm |
| Jaminan | 1 tahun |
| Tipe | Mesin Roll Forming |
|---|---|
| rol | 19 |
| Bahan roller | No.45 Baja |
| Jaminan | 12 bulan |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Name | China metal roof ridge cap roll forming machine |
|---|---|
| Control System | PLC Delta Inverter Control |
| Power Supply | 3-Phase,380V,50Hz |
| Main Frame | 350 H-Beam |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Jenis | pembentukan gulungan dingin |
|---|---|
| Bahan | Baja |
| Kapasitas | 8-10m/mnt |
| Kemasan rincian | Mesin utama telanjang, panel kontrol dikemas dengan kotak karton. |
| Waktu pengiriman | 60 hari setelah menerima setoran yang disepakati. |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Diameter Poros Rol | 80mm |
|---|---|
| rol | 14Stasiun |
| Struktur | Tipe Berdiri |
| Bahan Pisau | Kr12 |
| Kekuatan | 15+5,5KW |
| Bahan utama rol | Kr12 |
|---|---|
| Batang | 45 # baja |
| Kecepatan pembentukan | 15m/mnt |
| rol | 14Stasiun |
| Bahan Pisau | Kr12 |
| Kecepatan pembentukan | 15m/mnt |
|---|---|
| Tegangan | 380V/50hz/3fasa |
| Bahan utama rol | Kr12 |
| Bahan Pisau | Kr12 |
| Kekuatan | 15+5,5KW |