| Material | PPGi GI |
|---|---|
| capacity | 2-4m/min |
| machine weight | 3.1T |
| rollers | 45# steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 560mm |
| Roller Stations | 16Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching and Plating |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| capacity | 20m/min |
| machine weight | 4.5T |
| rollers | 45# steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Sumber Daya | 380V, 50Hz, 3 Fase |
|---|---|
| Roll Membentuk Ketebalan | 0,3-0,8mm |
| Pelabuhan ekspor | Pelabuhan Tianjin Atau Pelabuhan Cina Lainnya |
| Jenis | Otomatis |
| Stasiun Hidrolik | 5,5 KW, Oli Hidraulik 46# |
| Sumber Daya | 380V, 50Hz, 3 Fase |
|---|---|
| Modus operasi | Tombol + Layar Sentuh Panasonic/Delta |
| Pelabuhan ekspor | Pelabuhan Tianjin Atau Pelabuhan Cina Lainnya |
| Jenis | Otomatis |
| Roll Membentuk Ketebalan | 0,3-0,8mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Mesin warna | dapat menyesuaikan |
|---|---|
| Mengetik | Otomatis |
| Sistem kontrol | Kontrol PLC |
| Metode pemotongan | Cutting hidrolik |
| Kondisi | Baru |
| Power(W) | 5.5KW |
|---|---|
| Warranty | 18 month |
| cutting method | hydraulic cut |
| per month | 30 sets |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Voltage | 380V 50HZ 3 Phase |
|---|---|
| Material | galvanized/color steel sheet |
| Shaft | 75mm, solid |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Daya mesin utama | 5.5kw |
|---|---|
| Sumber daya listrik | 380V 50HZ 3 fase |
| Pelabuhan muat | Pelabuhan Tianjin |
| Ketebalan bahan | 0,3-0,6 mm |
| Tenaga stasiun hidrolik | 5.5kw |