| Sumber daya listrik | 380V 50HZ 3 fase |
|---|---|
| Kode Hs | 8462219000 |
| Daya mesin utama | 4kw |
| Modus operasi | Tombol + layar sentuh |
| Diameter poros utama | 70 mm |
| Sistem kontrol | Kontrol PLC |
|---|---|
| Stasiun roller | 45Stasiun |
| Kecepatan | 15m/mnt |
| Diameter Poros | Φ100mm |
| Total Daya | 15+15+15+5.5KW |
| Bahan | PPIG IG Aluminium |
|---|---|
| Ketebalan | 0,8-1,2mm |
| Kecepatan | 15m/mnt |
| Warna | biru |
| Lebar | 1005mm |
| Roll Membentuk Ketebalan | 0,3-0,8mm |
|---|---|
| Kode HS | 8462219000 |
| Dudukan rol | 10+13 Berdiri |
| Modus operasi | Tombol + Layar Sentuh Panasonic/Delta |
| Diameter poros utama | 75mm |
| Fitur | Peralatan Downspout Desain Inovasi |
|---|---|
| Ketebalan bahan | 0,45-0,6mm |
| Kapasitas | 10-15m/mnt |
| menggunakan | Pipa bawah |
| Kekuatan motor | 5.5kw |
| Kecepatan | 15m/mnt |
|---|---|
| Total Daya | 15+15+15+5.5KW |
| Sistem kontrol | Kontrol PLC |
| Berat Mesin | 33600KG |
| Diameter Poros | Φ100mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Power(W) | 4+5.5kw |
|---|---|
| Warranty | 18 month |
| control system | PLC control |
| cutting method | hydraulic cut |
| working speed | 2-10m/min |
| Kemasan rincian | Mesin utama telanjang, kotak kontrol komputer dikemas oleh kotak karton. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Syarat-syarat pembayaran | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |