| Usage | gutter |
|---|---|
| profile | custom |
| thickness | 0.3-0.6mm |
| size | 4'' 5'' 6'' |
| weight` | 2T |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Bahan | PPGi GI |
|---|---|
| Ketebalan | 0.3-0.6mm |
| Kecepatan | 8-10m/mnt |
| Jaminan | 1 tahun |
| Kemasan rincian | Mesin utama telanjang, kotak kontrol komputer dikemas dengan kotak karton |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Jenis | Lapisan atap ubin kaca |
|---|---|
| Sistem kontrol | Kontrol PLC |
| LEBAR BAHAN BAKU | 1250mm |
| Ketebalan bahan baku | 0,3-0,6 mm |
| Jaminan | 12 bulan setelah pengiriman |
| Tipe Ubin | baja |
|---|---|
| Kekuatan (w) | 5.5KW |
| Tegangan | 380V |
| Bobot | 4,5t |
| Kontrol | Kontrol komputer plc |
| bahan produk jadi | PPGI dan GI DLL |
|---|---|
| diameter poros | 70mm |
| lebar bahan | 1220mm ppgi |
| gaya produk jadi | mesin roll foming atap genteng mengkilap |
| Tipe | 34 - 151 - 908 |
| Jenis Bahan | PPGI/GI |
|---|---|
| Ketebalan Bahan | 0,3-0,6 mm |
| Lebar bahan | 1200mm |
| Stasiun roller | 11 stasiun |
| Bahan Rol & Poros | Pendinginan dan Pelapisan Baja 45# |
| Jenis Bahan | ≤0,01°/jam,1σ |
|---|---|
| Ketebalan Bahan | ≤5ppm |
| ID materi | 1250mm |
| Stasiun Rol | 1 juta ton/tas |
| Bahan Roller & Poros | 100000°/detik2 |