| Persetujuan | ISO |
|---|---|
| Bahan yang cocok | HRB60 atau setara |
| Ketebalan bahan | 0,2-0,6 mm |
| Rol | Baja 45 # bermutu tinggi |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Fitur | Peralatan Downspout Desain Inovasi |
|---|---|
| Ketebalan bahan | 0,45-0,6mm |
| menggunakan | Pipa bawah |
| Kekuatan motor | 5.5kw |
| Bingkai Dasar | Baja 350H |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Kemasan rincian | Mesin utama telanjang, kotak kontrol komputer dikemas oleh kotak karton. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Syarat-syarat pembayaran | L/c, t/t |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Usage | roof |
|---|---|
| thickness | 0.3-0.6mm |
| weight | 6.6T |
| warranty | 1 year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Bobot | 4-5T |
|---|---|
| Pemakaian | Panel Atap Ubin Berkaca |
| Sistem pengaturan | Kontrol PLC |
| Lebar makan | 1200mm |
| Ketebalan bahan | 0,3-0,6mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Komponen | rak pelat baja berwarna-warni, unit bergelombang (genteng tekan), unit host komposit, unit pemotong |
|---|---|
| ukuran mesin busa | 36000mm × 3000mm × 2800mm |
| Tekan lebar | 1200 MM |
| Jumlah baris pencetakan | baris 13 - 15 |
| Kekuatan stasiun hidrolik | 3Kw |