| Material | PPGi GI |
|---|---|
| capacity | 20m/min |
| machine weight | 4.5T |
| rollers | 45# steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Power(W) | 4+5.5kw |
|---|---|
| Warranty | 18 month |
| control system | PLC control |
| cutting method | hydraulic cut |
| working speed | 8-10m/min |
| Jenis | Chain Drive Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Ketebalan | 0.3-0.6mm |
| Lebar | 1250mm |
| Jaminan | 1 tahun |
| Dimensi | 6.7*1.6*1.3m |
| Jenis bahan | PPGI/GI |
|---|---|
| Ketebalan bahan | 0,8-1mm |
| Stasiun rol | 18 stasiun |
| Bahan Rol & Poros | Pendinginan dan Pelapisan Baja 45# |
| Diameter Poros | Φ70mm |
| type | Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| usage | roof |
| thickness | 0.3-0.6mm |
| warranty | 1 year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Roofing Sheet Metal Roll Forming Machine |
|---|---|
| material width | 1250mm |
| thicknes | 0.3-0.6mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Tipe | mesin roll forming |
|---|---|
| bahan | PPGI GI |
| lebar | 1000mm |
| ketebalan | 0.3-0.6mm |
| seumur hidup | lebih dari 10 tahun |
| Jenis | Mesin Roll Forming Lapisan Ganda |
|---|---|
| Penggunaan | Atap |
| Bahan | PPGi GI |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Mesin warna | Biru |
|---|---|
| Bahan Lebar | 1500mm galvanis |
| Jenis mesin | lantai dek roll membentuk mesin |
| gaya mesin | Gaya Jerman |
| berapa banyak roller | 28 rol |
| Warna | Biru |
|---|---|
| Tipe | Otomatis |
| Sistem pengaturan | Kontrol PLC |
| Metode pemotongan | potongan hidrolik |
| kecepatan kerja | 8-10 m / mnt |