| color | blue |
|---|---|
| type | automatic |
| control system | PLC control |
| cutting method | hydraulic cut |
| per month | 30 sets |
| Bahan | PPIG IG Aluminium |
|---|---|
| Ketebalan | 0,8-1,2mm |
| Kecepatan | 15m/mnt |
| Warna | biru |
| Lebar | 1005mm |
| Fitur | Peralatan Downspout Desain Inovasi |
|---|---|
| Ketebalan bahan | 0,45-0,6mm |
| Kapasitas | 10-15m/mnt |
| menggunakan | Pipa bawah |
| Kekuatan motor | 5.5kw |
| Bahan | PPIG IG Aluminium |
|---|---|
| Ketebalan | 0,3-0,6 mm |
| Kecepatan | 15m/mnt |
| Warna | biru |
| Lebar | 400mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Warna | Biru |
|---|---|
| Sistem Pengendalian | Kontrol PLC |
| Metode pemotongan | Pemotongan gergaji terbang |
| Kecepatan | 8-10m/mnt |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Persetujuan | ISO |
|---|---|
| Bahan yang cocok | HRB60 atau setara |
| Ketebalan bahan | 0,2-0,6 mm |
| Rol | Baja 45 # bermutu tinggi |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Bahan | PPIG IG Aluminium |
|---|---|
| Ketebalan | 0,3-0,6 mm |
| Kecepatan | 15m/mnt |
| Warna | biru |
| Lebar | 1220mm |
| Bahan | PPIG IG Aluminium |
|---|---|
| Ketebalan | 0,3-0,8mm |
| Kecepatan | 15m/mnt |
| Warna | biru |
| Lebar | 165mm |