| Warna | Biru |
|---|---|
| Jenis | Mesin Pembentuk Ubin |
| Menggunakan | atap |
| Daya (w) | 5,5+7,5KW |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Usage | gutter |
|---|---|
| type | custom |
| length | custom |
| material | DX51 |
| capacity | 10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Bahan | DX51 52 53 |
|---|---|
| Jenis | setengah ronde |
| Ketebalan | 0,3-0,6 mm |
| Panjang | 11 jt |
| Berat | 5t |
| Penggunaan | Pejantan dan lacak |
|---|---|
| Kapasitas | 25 m/mnt |
| Fitur | pemotongan tanpa henti |
| Menyetir | Bantalan |
| Ketebalan | 0,3-0,6 mm |
| Penggunaan | pejantan dan trek |
|---|---|
| kapasitas | 15-45m/mnt |
| fitur | pemotongan tanpa henti |
| menyetir | bantalan |
| ketebalan | 0.3-0.6mm |
| material | painted steel |
|---|---|
| thickness | 0.3-0.6mm |
| capacity | 8-10m/min |
| roller | No.45 steel |
| Blade | Cr12 |
| PLC | Delta (dapat disesuaikan) |
|---|---|
| Kekuatan motor | 5.5kw |
| menggunakan | Pipa bawah |
| Fitur | Peralatan Downspout Desain Inovasi |
| Dimensi mesin | 11,8mx0,78mx1,2m |
| menggunakan | Pipa bawah |
|---|---|
| Dimensi mesin | 11,8mx0,78mx1,2m |
| Kebutuhan wadah | 1x40GP |
| Ketebalan bahan | 0,45-0,6mm |
| Bingkai Dasar | Baja 350H |
| Fitur | Peralatan Downspout Desain Inovasi |
|---|---|
| Tenaga stasiun hidrolik | 5.5kw |
| Kapasitas | 10-15m/mnt |
| Dimensi mesin | 11,8mx0,78mx1,2m |
| menggunakan | Pipa bawah |