| Penggunaan | Tutup Punggung Bukit |
|---|---|
| Jenis | pembentukan gulungan dingin |
| Ketebalan | 0,3-0,6 mm |
| Kecepatan | 4m/mnt |
| Panjang | 8,1 juta |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| capacity | 20m/min |
| machine weight | 4.5T |
| rollers | 45# steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| capacity | 20m/min |
| machine weight | 4.5T |
| rollers | 45# steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Jenis | mesin pembuat gulungan lembaran atap |
|---|---|
| Penggunaan | Atap dan dinding |
| Ketebalan | 0,3-0,8mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| type | cold roll forming machine |
|---|---|
| Usage | roof and wall |
| Feature | self lock |
| warranty | 1 year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Jenis | mesin pembuat gulungan ubin mengkilap |
|---|---|
| Lebar | 1220 |
| ketebalan | 0,3-0,6 mm |
| Kapasitas | 4m/mnt |
| Dimensi | 8,5*1,5*1,2m |
| type | Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| usage | roof sheet |
| material | PPGI GI |
| thickness | 0.3-0.8mm |
| capacity | 20m/min |
| Pemakaian | Konstruksi |
|---|---|
| Tipe | roll membentuk mesin dingin |
| Ketebalan | 0,3-0,6mm |
| Kapasitas | 40 m / mnt |
| Kekuasaan | 5.5 + 4 + 1.5KW |
| Kecepatan pembentukan gulungan | 15-20 m/mnt |
|---|---|
| Jenis Produk | mesin pembentuk gulungan |
| Tenaga stasiun hidrolik | 4kw |
| Ketebalan bahan | 0,3-0,6 mm |
| Diameter poros utama | 70 mm |
| Jenis Produk | mesin pembentuk gulungan |
|---|---|
| Pelabuhan muat | Pelabuhan Tianjin |
| Sumber daya listrik | 380V 50HZ 3 fase |
| Tenaga stasiun hidrolik | 5.5kw |
| Daya mesin utama | 5.5kw |