| Tipe | mesin roll forming |
|---|---|
| bahan | PPGI GI |
| lebar | 1000mm |
| ketebalan | 0.3-0.6mm |
| seumur hidup | lebih dari 10 tahun |
| Tipe | Lembar atap Mesin Roll Forming |
|---|---|
| Kapasitas | 20 m / mnt |
| Jaminan | 1 tahun |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Jenis | Mesin pembuat gulungan ubin mengkilap |
|---|---|
| Pasar yang Cocok | Eropa dan Amerika |
| Bahan | PPGI GI |
| Voltase | 380V atau disesuaikan |
| Pekerja | 1 saja |
| Bahan | PPGI GI |
|---|---|
| Ketebalan | 0.3-0.7mm |
| Penggunaan | Atap |
| Voltase | 380V atau disesuaikan |
| Kekuasaan | 4+4kw |
| Usage | Roof |
|---|---|
| Production Capacity | 4m/min |
| Coverage | 1050mm |
| Machine Weight | 4.5T |
| Shipment | 40GP |
| Type | Metal roofing sheet roll forming machine |
|---|---|
| Suitable market | Asia |
| Usage | Roof and wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V or customized |
| Bahan | PPGi GI |
|---|---|
| Kapasitas | 20m/mnt |
| Berat mesin | 3.5T |
| Rol | 45 # Baja |
| Jenis | Mesin Roll Forming |
| Bahan | PPGI GI 1,5 mm |
|---|---|
| Kapasitas | 15m/mnt |
| Stasiun Rol | 32 Stasiun Rol |
| Packaging Details | 1.Main roll forming machine and un-coiler is nude packing (If you need, we can also packed it with water-proof plastic) 2. PLC control system and motor pump are packed with water proof paper,spare parts in carton box. 3.One set of machine needs a 40' con |
| Delivery Time | 30 work days |
| Bahan | PPGi GI |
|---|---|
| kapasitas | 2-4m/mnt |
| berat mesin | 4.5T |
| rol | 45 # baja |
| Jenis | Mesin Roll Forming |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| capacity | 4m/min |
| machine weight | 4.5T |
| rollers | 45# steel |
| Type | Roll Forming Machine |