| Sumber daya listrik | 380V 50HZ 3 fase |
|---|---|
| Kode Hs | 8462219000 |
| Ketebalan bahan | 0,3-0,6 mm |
| Jenis Produk | mesin pembentuk gulungan |
| Tenaga stasiun hidrolik | 5.5kw |
| Name | China metal roof ridge cap roll forming machine |
|---|---|
| Control System | PLC Delta Inverter Control |
| Power Supply | 3-Phase,380V,50Hz |
| Main Frame | 350 H-Beam |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Diameter Poros Rol | 80mm |
|---|---|
| rol | 14Stasiun |
| Struktur | Tipe Berdiri |
| Bahan Pisau | Kr12 |
| Kekuatan | 15+5,5KW |
| Kecepatan pembentukan | 15m/mnt |
|---|---|
| Tegangan | 380V/50hz/3fasa |
| Bahan utama rol | Kr12 |
| Bahan Pisau | Kr12 |
| Kekuatan | 15+5,5KW |
| Bahan utama rol | Kr12 |
|---|---|
| Batang | 45 # baja |
| Kecepatan pembentukan | 15m/mnt |
| rol | 14Stasiun |
| Bahan Pisau | Kr12 |
| Bahan | PPIG IG Aluminium |
|---|---|
| Ketebalan | 0,8-1,2mm |
| Kecepatan | 15m/mnt |
| Warna | biru |
| Lebar | 1005mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Jenis bahan | PPGI/GI |
|---|---|
| Ketebalan bahan | 0,3-0,6 mm |
| Lebar bahan | 433mm |
| Stasiun roller | 15 stasiun |
| Bahan Rol & Poros | Pendinginan dan Pelapisan Baja 45# |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Tipe Ubin | Baja |
|---|---|
| Daya (w) | 5.5KW |
| Bobot | 4,5t |
| Pemotongan | Pemotong hidrolik |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |