| Tipe | Mesin Roll Forming |
|---|---|
| rol | 19 |
| Bahan roller | No.45 Baja |
| Jaminan | 12 bulan |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Tipe | Ridge Cap Roll Forming Machine |
|---|---|
| Ketebalan | 0.3-0.6mm |
| Garansi | 1 tahun |
| Kemasan rincian | Mesin utama telanjang, kotak kontrol komputer dikemas dengan kotak karton |
| Waktu pengiriman | 30days |
| Penggunaan | Atap |
|---|---|
| Kapasitas produksi | 4m/mnt |
| liputan | 1000mm |
| Berat mesin | 4,5t |
| Pengiriman | 40GP |
| Type | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Suitable market | Asia |
| Usage | Roof and wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V or customized |
| Jaminan | 1 Tahun |
|---|---|
| Sistem kontrol | PLC |
| Kecepatan pembentukan | 15-20 m/mnt |
| nama | Mesin Roll Forming Bergelombang |
| Bahan rol | 45 # baja |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Kekuatan | 5.5+5.5KW |
|---|---|
| Transmisi | Rantai |
| Tegangan | 220V 60HZ 3 Fase |
| Sistem kontrol | PLC |
| Bahan rol | 45 # baja |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Daya mesin utama | 5.5kw |
|---|---|
| Jenis Produk | mesin pembentuk gulungan |
| Modus operasi | Tombol + layar sentuh |
| Sumber daya listrik | 380V 50HZ 3 fase |
| Pelabuhan muat | Pelabuhan Tianjin |
| Usage | Stud and track |
|---|---|
| Type | Cold roll forming machine |
| Thickness | 1-2mm |
| Capacity | 10m/min |
| Power | 4.5+3kw |