| Bahan | PPGIGI |
|---|---|
| Kapasitas | 20 m/mnt |
| Berat Mesin | 8.7 |
| rol | 45 # baja |
| Jenis | Peralatan pembentuk lembaran atap |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| capacity | 20m/min |
| machine weight | 4.5T |
| rollers | 45# steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Bahan | PPGI GI 1,5 mm |
|---|---|
| Kapasitas | 15m/mnt |
| Stasiun Rol | 32 Stasiun Rol |
| Packaging Details | 1.Main roll forming machine and un-coiler is nude packing (If you need, we can also packed it with water-proof plastic) 2. PLC control system and motor pump are packed with water proof paper,spare parts in carton box. 3.One set of machine needs a 40' con |
| Delivery Time | 30 work days |
| Tipe | Mesin Roll Forming |
|---|---|
| Pemakaian | Atap |
| Ketebalan | 0,3-0,6mm |
| Jaminan | 12 bulan |
| Kemasan rincian | Mesin utama telanjang, kotak kontrol komputer dikemas dengan kotak karton |
| Tipe | Mesin Roll Forming Genteng Berkaca |
|---|---|
| Ketebalan | 0,3-0,6mm |
| Kecepatan | 2 m / mnt |
| Bahan yang cocok | gi / ppgi / aluminium |
| Kemasan rincian | Mesin utama telanjang, kotak kontrol komputer dikemas dengan kotak karton. |
| Jenis | dua lapisan roll membentuk mesin |
|---|---|
| Bahan | GI PPGI |
| Ketebalan | 0.3-0.8mm |
| Kemasan rincian | Mesin utama telanjang, kotak kontrol komputer dikemas dengan kotak karton |
| Waktu pengiriman | 30days |
| Jenis | dua lapisan roll membentuk mesin |
|---|---|
| penggunaan | Atap |
| Bahan | GI PPGI |
| Kemasan rincian | Mesin utama telanjang, kotak kontrol komputer dikemas dengan kotak karton |
| Waktu pengiriman | 30days |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| capacity | 20m/min |
| machine weight | 4.5T |
| rollers | 45# steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| capacity | 20m/min |
| machine weight | 4.5T |
| rollers | 45# steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| capacity | 20m/min |
| machine weight | 4.5T |
| rollers | 45# steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |