| Sistem kontrol | PLC |
|---|---|
| nama | Mesin Roll Forming Bergelombang |
| rol | 12 stasiun |
| Kecepatan pembentukan | 15-20 m/mnt |
| Transmisi | Rantai |
| color | blue |
|---|---|
| type | Rain Gutter Sheet Forming Machine |
| control system | PLC control |
| cutting method | hydraulic cut |
| per month | 30sets |
| Warna | Dapat disesuaikan |
|---|---|
| Jenis Pemotongan | pemotongan hidrolik |
| Sumber daya listrik | 380V/ 3Phase/ 50Hz (Dapat Disesuaikan) |
| Kecepatan pembentukan | 8-20 m/mnt |
| Jaminan | 1 tahun |
| Transmisi | Rantai |
|---|---|
| Encoder | OMRON |
| Kecepatan pembentukan | 15-20 m/mnt |
| Basis Mesin | balok H |
| Kekuatan | 5.5+5.5KW |
| Type | Hi-Rib Trapezoidal Roof Wall Panel Roll Forming Machine for Roof Wall Panel |
|---|---|
| Usage | Wall |
| Machine power | 4+4KW |
| Speed | 15-20m/min |
| Worker | 1-2only |
| Sertifikat | ISO9001: 2000; CE |
|---|---|
| Jenis | lembaran atap genteng berlapis |
| Sistem pengaturan | kontrol PLC |
| Ketebalan bahan baku | 0.3-0.6mm |
| Jaminan | 1 tahun |
| Warna | Dapat disesuaikan |
|---|---|
| Jenis drive | Penggerak rantai |
| Bahan | Baja Galvanis, Aluminium, Baja Warna, Baja Tahan Karat, dll. |
| pasokan listrik | 380V/ 3Phase/ 50Hz (Dapat Disesuaikan) |
| Kecepatan pembentukan | 8-20 m/mnt |
| Type | Tile Forming Machine |
|---|---|
| Power(W) | 4+4kw |
| Warranty | 1 year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Jenis | Mesin Roll Forming Ubin Mengkilap |
|---|---|
| Ketebalan | 0.3-0.6mm |
| Lebar | 1250mm |
| Jaminan | 1 tahun |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |