| Jenis bahan | PPGI/GI |
|---|---|
| Ketebalan bahan | 0,3-0,6 mm |
| Lebar bahan | 1200 mm |
| Stasiun roller | 15 stasiun |
| Bahan Rol & Poros | Pendinginan dan Pelapisan Baja 45# |
| usage | shutter door |
|---|---|
| thickness | 0.3-0.6mm |
| warranty | 1 year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Kemasan rincian | Mesin utama telanjang, kotak kontrol komputer dikemas oleh kotak karton. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Syarat-syarat pembayaran | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Roller & Shaft | 45 # Baja dengan Perawatan Chrome |
|---|---|
| Diameter poros | Φ70mm |
| Bahan pemotong | Cr12 |
| Jenis drive | Penggerak Rantai |
| Sistem pengaturan | Kontrol PLC |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Type | 0.4 - 0.8mm Thickness Wall Panel Roll Forming Machine For Garden , Hotel |
|---|---|
| Usage | Wall |
| Machine power | 4+4KW |
| Speed | 15-20m/min |
| Worker | 1-2only |
| Berat badan | 8.5Ton |
|---|---|
| Dimensi | 8500mm * 1200mm * 1550mm |
| Stasiun roller | 18Stasiun |
| Kecepatan pembentukan | 8-20 m/mnt |
| Sistem pengaturan | sistem kontrol PLC |
| Stasiun roller | 18Stasiun |
|---|---|
| Bahan | Baja Galvanis, Aluminium, Baja Warna, Baja Tahan Karat, dll. |
| Sistem pengaturan | sistem kontrol PLC |
| Dimensi | 8500mm * 1200mm * 1550mm |
| Warna | Dapat disesuaikan |
| Jenis bahan | PPGI/GI |
|---|---|
| Ketebalan bahan | 0,3-0,6 mm |
| Lebar bahan | 1200 mm |
| Stasiun roller | 13 stasiun |
| Bahan Rol & Poros | Pendinginan dan Pelapisan Baja 45# |
| Jenis bahan | PPGI/GI |
|---|---|
| Ketebalan bahan | 0,3-0,6 mm |
| Lebar bahan | 925mm |
| Stasiun roller | 12/16 Stasiun |
| Bahan Rol & Poros | Pendinginan dan Pelapisan Baja 45# |